konferencja - edycja 2018

 

V MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA
Kultura czytelnicza młodego pokolenia

odbyła się w dniach 24-25 września 2018 roku w Łodzi

 

 

Międzynarodowa konferencja naukowa "Kultura czytelnicza młodego pokolenia" to cykl spotkań o ugruntowanej już tradycji, które łączą rozważania teoretyczne z prezentacją dobrych praktyk nauczycieli i bibliotekarzy. Pierwsze odbyło się pod nazwą Czytanie i bajanie w teorii i praktyce (2010), drugie: Dziecko w świecie książki i mediów (2012). Decyzją komitetu naukowego konferencji - od trzeciej edycji, która miała miejsce w 2014 roku - kolejne spotkania odbywają się pod nazwą ogólną Kultura czytelnicza młodego pokolenia, bez podtytułów.

 

Od edycji planowanej na 2018 rok organizatorami konferencji są Katedra Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego, Muzeum Miasta Łodzi, Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Współpraca instytucji akademickich, placówki o profilu historyczno-edukacyjnym oraz stowarzyszenia środowisk bibliotekarskich inspiruje do połączenia dyskursu teoretycznego z prezentacją dobrych praktyk nauczycieli, bibliotekarzy, pedagogów i edukatorów. Dodatkowym walorem dla gości konferencji są zabytkowe wnętrza pałacu Rodziny Poznańskich, jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków miasta Łodzi, gdzie zaplanowano program artystyczny towarzyszący tradycyjnie każdej odsłonie konferencji. W edycji planowanej na 2018 rok obrady konferencji odbędą się w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Podczas konferencji uczestnicy będą mogli skorzystać z tłumaczenia symultanicznego w języku polskim i angielskim - przy wykorzystaniu słuchawek.

 

 

 


Jeśli chcesz być informowany na bieżąco możesz śledzić profil Konferencji na portalu Facebook:

| PRZEJDŹ DO PROFILU |


Pobierz ulotkę informacyjną:

| ULOTKA |